هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
محمدرضا

جوانان عزیز، برادران خوبم! امروز اسلام بیش از هر دوره دیگر نیاز به فداكاری و آبیاری دارد، تا این نهال مقدّس به حد اعلایی از رشد و تكامل خودش برسد.


شهیدابراهیمی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگینامه شهید محمدرضا ابراهیمی‌نتاج

محمد رضا ابراهیمی نتاج فرزند علینقی سال 1344 در روستای بیشه سر در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود، پس از رشد و نمو نسبی، ازخرمن پر فیض مكتبخانه خانوادگی، بهره جست  و قرآن را فرا گرفت، دوره ابتدایی را در دبستان بهشت آئین بیشه‌سر و مقطع راهنمایی را در روستای آغوزبن سپری نمود. او قبل از انقلاب در جلسات مذهبی محلی كه هر هفته شبهای چهارشنبه در منازل علاقه مندان منعقد می گردید شركت فعال داشت. در همین ایام شبی، پس از جلسه به منزل آمد و به پدرش گفت: پدر جان: ما مقلّد چه كسی هستیم؟ پدرش گفت: مقلد آقای خمینی.او گفت: اگر ما مقلد ایشان هستیم پس چرا یك رساله از او در منزل نداریم؟ پدرش گفت: پسرم! در حال حاضر داشتن رساله ایشان در منزل ممنوع است و ساواك جلوگیری می‌كند. اما، مادر زمان حضرت آیت الله بروجردی مقلّد ایشان بودیم و پس از فوت آیت الله بروجردی، مقلّد آقای خمینی شده ایم. با شروع انقلاب و راهپیمائی عظیم مردمی علیه رژیم ستمشاهی به همراه دوستانش در راهپیمائی حضور داشت. پس از انقلاب با فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر تشكیل ارتش بیست میلیونی در بسیج محله ثبت نام نمود  با شروع جنگ تحمیلی با دیدن آموزش نظامی، در پادگان شهید بركتی رامسر مستقیماً به منطقه جنگی غرب كشور مریوان اعزام شدند كه به نقل از همرزمانش ایشان چندین مرتبه از شدت سرما در پست های نگهبانی یخ زده و به بیمارستان منتقل شدند، درسال 61 پس از بازگشت به روستا، به امر ازدواج پرداخت كه ثمره آن یك پسر به نام یاسر می‌باشد و مجدداً زمزمه رفتن به جبهه‌های حق علیه باطل را مطرح كرد این بار تصمیم گرفت در كسوت مقدس سربازی ادای وظیفه نماید.

شهید ابراهیمی مورخه 26/12/63 در شرق دجله، هنگام عبور از بریدگی خاكریز، هدف اصابت مستقیم تیر كالیبر دشمن از ناحیه پهلو قرار گرفت و بشدت مجروح شدند كه در حین انتقال از هورالعظیم، توسط هواپیمای دشمن مورد حمله شیمیایی قرار گرفته‌اند و بهمراه تعدادی دیگر از رزمندگان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند در حالیكه تمام بدنش تاول زده و سوخته و حتی غیر قابل شناسایی بود، پیكر پاك او مورخه 4/1/64 توسط مردم شهید پرور روستای بیشه سر تشییع و در قبرستان بقیع به خاك سپرده شد.

                                                                                                                                        روحش شاد

 

وصیت‌نامه شهید محمدرضا ابراهیمی نتاج

«بسم الله الرحمن الرحیم»

وَ لاتحسبنَّ الذینَ قُتلوا فی سبیلِ اللهِ امواتاً بَلْ احیاءُ عندَ ربِّهم یُرزقون

 آل عمران: 3/169

اینجانب محمد رضا ابراهیمی نتاج فرزند علینقی ساكن روستای بیشه سر از توابع شهرستان بابل می‌باشم كه خدا توفیق داد تا در منطقه عملیاتی خدمت نمایم و از آنجائیكه داشتن وصیت نامه برای هر فرد مسلمان فرض است در كمال صحت و سلامت‌فكری و اقرار به وحدانیت خدای متعال و اعتقاد به رسالت پیامبر عظیم الشان (ص) و ولایت ائمه معصومین (علیهم السلام) وصیتنامه خویش را می نویسم و دوستان و اقوام و خانواده را به اموری چند سفارش می‌نمایم.خدا را شاكرم كه در برهه ای از زمان قرار گرفتیم كه حكومت اسلامی به رهبری نائب امام زمان (عج) یعنی حضرت امام خمینی در كشور ما برقرار گردید اما از آنجائیكه فرعونیان نتوانستند پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی را تحمّل نمایند دست استكبار جهانی با همه قدرت از آستین صدام بیرون آمده است تا ایران اسلامی را سه روزه تسخیر نماید زهی خیال باطل و دست نیافتنی.خدا را شاكرم كه در عنفوان جوانی با حضور داوطلبانه در جبهه های غرب كشور (مریوان) توانسته ام در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن اسلامی خدمتی گرچه اندك، كرده باشم و حال كه در لباس مقدّس سربازی هستم از خداوند متعال می خواهم كه مرا بیش از پیش در مسیر خودش ثابت قدم نگه دارد، و ما را به یكی از دو پیروزی نهائی حق علیه باطل یا شهادت فی سبیل الله برساند.جوانان عزیز، برادران خوبم! امروز اسلام بیش از هر دوره دیگر نیاز به فداكاری و آبیاری دارد، تا این نهال مقدّس به حد اعلایی از رشد و تكامل خودش برسد.به همه دوستان و بستگان و خانواده سفارش می‌كنم كه نگذارید اهداف مقدس رزمندگان اسلام و شهدا توسط افرادی سود جو پایمال گردد و در همه حال خدا را در نظر داشته باشید از نائب ولی عصر (عج) پشتیبانی نمائید.همچنین از همسرم؛ حلالیت می‌طلبم و از او می‌خواهم كه در نگهداری فرزندم كوشا باشد تا او نیز فرد مفیدی برای نظام و انقلاب اسلامی باشد و سفارش می‌كنم كه امام خمینی و شهدا را فراموش نكنند و در همه حال از ارزشهای اسلامی محافظت نمایند.از پدر و مادرم می‌خواهم كه مرا ببخشند و اگر حركتی از من سر زده است كه موجب نگرانی آنها شده است عذر خواهی می‌كنم. چرا كه گفته اند: «بهشت زیر پای مادران است». برادران و خواهران! همیشه خدا را در زندگیتان بیاد داشته باشید چرا كه یاد و نام خدا، دلها را آرام می‌كند و شركت در محافل مذهبی و خصوصاً بسیج را فراموش نكنید.در پایان به همه عزیزان و جوانان سفارش می‌كنم كه بدانید پیروزی نهائی از آن اسلام و مسلمین است و این وعده حقّی است كه خداوند در آیات متعدد قرآن به ما داده است و این هدف بزرگ بدست نمی‌آید مگر در سایه رهبری پیامبر گونه امام خمینی و پیروی از ولایت فقیه و اتحاد و یكپارچكی ملّت مسلمان.در آخر همه شما را به خدا می‌سپارم و از خانواده‌ام می‌خواهم كه پس از شهادت من، گریه و زاری نكنند بطوری كه موجب خشنودی دشمنانتان گردد، البته با اعتقاد راسخی كه به قرآن داریم شهدا زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.           

محمد رضا ابرهیمی 

8/12/63  منطقه جنوب

منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 17 مرداد 1394 .:. 11:46 ق.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات