هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

 

سردار شهید جواد نژاداکبر

زندگینامه سردار شهید جواد نژاداکبر

 جواد نژاد اکبر به سال1340، در خانوادة مذهبی و کشاورز از روستای بیشه سر شهرستان بابل دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در مدرسه دولتی بهشت آئین بیشه سر و  دوران راهنمایی و متوسطه را در بابل گذارنید. دوران دبیرستان ایشان مصادف با اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود و ایشان بهمراه شهیدان تبارجعفرقلی، جانی رمی، سادات تبار و دیگر برادران در صحنه انقلاب حضور داشته و مردم را تشویق به شرکت در تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی می‌نمودند و در سال 1359با شروع جنگ تحمیلی با مشارکت مردم درصدد دفاع از حریم و دستاوردهای انقلاب برآمده و در اولین گروه اعزامی از بیشه سر رهسپار میادین نبرد حق علیه باطل به مریوان شد. و بعد از پایان مأموریت به ادامه تحصیل پرداخت و با تلاش بی‌وقفه درسال60 موفق به اخذ دیپلم در رشتة فنی‌گردید. بعد از دریافت دیپلم به عضویت سپاه پاسداران بابل درآمد و در واحد عملیات مشغول به خدمت شد و همزمان در تشکیل انجمن اسلامی وگروه مقاومت در محل نقش فعّالی‌داشت. شهید نژاد اکبر از نظر تقوی و صبوری در تمام کارها، واقعاً اسوه و نمونه بود. ایشان ضمن حضور مستمر در جبهه‌های غرب و مبارزه با گروهک‌های منحله در عملیاتهای متعدد جنوب از جمله: طریق‌القدس، بیت المقدس، فتح‌المبین، والفجرهشت وکربلای پنج حضوری فعال داشت.او به همة همرزمان و همسنگران خودآموخته بود که چگونه به خدا عشق بورزند. همیشه درخلوتگاهش کلام دلنشین “یاربِّ ارْحَمْ ضَعْفَ بَدنی ”را زمزمه می‌کرد و اشک می‌ریخت. ارادت او به دوستان وصف ناپذیربود. با ناملایمات روزگار بسادگی دست و پنجه نرم می‌کرد که این همان رمز توفیق عارفان وعاشقان است. ایشان درسال 61 ازدواج نمود. که ثمره‌ی این وصلت، دو یادگار به نامهای کمیل و فاطمه می‌باشد به امید اینکه پاسدار اهداف پدربزرگوارشان باشند.شهید نژاداکبر در عملیاتهای مختلف ازجمله درمنطقة هورالعظیم به شدت مجروح شده بودند بعد از سلامتی‌، دوباره به جبهه اعزام و بعنوان فرماندة گردان مسلم u و بعداً بعنوان فرماندة گردان صاحب الزمان(عج) وجانشین تیپ مشغول به خدمت شدند و با استفاده از ایمان به ایزدمنان و تجربه‌های بدست آورده درطول عملیاتها، بعنوان سربازی مؤمن و متعهد، به نبرد با صدامیان پرداخت و سرانجام در ادامة عملیات پیروزمند کربلای پنج درتاریخ12/12/1365درشرق بصره به شهادت رسید.

«یادش گرامی وراهش پر رهروباد.»

 

 

وصیت نامه شهید جواد نژاد اکبر

 

«بسمه الله الرحمن الرحیم»

«اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الذینَ فی سَبیله صفًّا کَاَنَهُمْ بُنیانٌ مَرْصوصٌ»   سوره صف آیه4

خدا آن مومنان را که صف جهاد کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست می‌دارد.

با درود و سلام به پیشگاه امام زمان (عج) و با درود و سلام به محضر مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی مدظله العالی.

و با درود و سلام به شهدا، و جانبازان از صدر اسلام تا به امروز و با درود و سلام به مسئولین مخلص انقلاب، حال که موفق شدم به لطف خدا به دیار عاشقان شتافته و وجود نالایقم را در بین یاوران اسلام و قرآن و در کربلای مکرر تاریخ قرار دهم، خدا را سپاس می‌گویم  و از او می‌خواهم که اخلاص را به من اجین گرداند. و شما ای پدر و مادرم فراموش نکنید که افتخار بزرگی نصیب شما گردیده و امانتی را که نیاز به لحظه لحظه مواظبت داشته به صاحب اصلیش تحویل داده‌اید امیدوارم که خوشحال باشید و حق خویش را بر من حلال کنید.ما برای امتحان آفریده شده‌ایم خوشا به حال کسی که از آزمایش الهی پیروز بیرون آید خوشا به حال شهدا و خانواده آنها.خداوندا! تو گواهی که هدف ما در این جنگ اعتلای کلمه حق و سرنگونی ستمگران است و این جوانانی که مردم از دست داده اند جزء بهترین جوانان بوده اند (که) هدفشان فقط حفظ و برقراری اسلام و قرآن بود پس شما مردم مدیون خون شهدائید وظیفه شما در مقابل این خونبهای پاک، بندگی خدا و عمل به اسلام و حفظ جبهه اسلامیِ انقلاب است. از امام امت که نایب حجت خداست اطاعت کنید و خود را لایق این رهبری سازید.ای دوستان من! با ایمانی که به خدا و روز قیامت داشتم وظیفه شرعی خود دانستم که پا به عرصه جهاد بگذارم و شاید در راه خدا کشته شوم ولی آیا کشته شدن مرا می‌توان شهادت نامید؟ خدایا! نا امید نیستم من در خود لیاقت شهادت نمی‌بینم ولی آگاهم که تو، توبه‌پذیر هستی.توصیه به همسر:همسرم! بایستی امانتها را به صاحب امانت یعنی خداوند بازگردانی شما و خواهران باید پیام رسان خون شهدا باشید و پیامشان حفظ حجاب و قوانین انقلاب اسلامی است.همسر عزیزم، امیدوارم که انشاء الله اگر با مرگ من روبرو شدید بتوانی از این امتحان الهی سربلند بیرون آئی واگر بخاطر دوری من ناراحت هستی می‌توانی به قرآن و مطالعه و یاد خداوند بزرگ این مشکلات را تحمل کنی. نمازهایت را اوّل وقت بخوان و سرنماز دعا کن و معنی آن را درک کن، قرآن را هیچگاه فراموش نکن روزهای جمعه در نماز جمعه حاضر شو، شبهای جمعه دعای کمیل را فراموش نکن. در اصول دین اسلام مطالعه کن. با خدا صحبت و راز و نیاز نما. هیچگاه دنبال زرق و برق دنیا نرو که این دنیا فانی و از بین رفتنی است و تنها چیزی که در دنیای دیگر به درد می‌خورد راز و نیازهای تو با خدا و صدقه‌های تو به فقراست و تا می‌توانی به فقرا و جنگ‌زدگان کمک و انفاق کن، همسرم تو را توصیه (می‌نمایم) به حفظ شعائر اسلامی، به حفظ و اطاعت از دستورات قرآن خصوصاً در مورد حجاب اسلامی و رهنمودهای امام امت (خمینی) عزیز، در مورد خودسازی، امیدوارم که با توجه و عمل به آن صد درصد اسلامی (شده) و همگی در مسیر خداوند نیز گام برداریم.

خدایا! تنها تو را عبادت می‌کنیم و تنها از تو یاری می‌جوییم ما را به راه راست هدایت فرما.

خدایا خداوندا! تمامی شهدای ما را با شهدای صدر اسلام و سرور شهیدان امام حسین (ع) محشور بفرما.

خدایا! به ما نیرویی عطا کن که فقط به خاطر تو کار کنیم و نیتهای ما را خالص گردان.

خدایا! ما به لطف بیکران تو امیدواریم ولی ترسمان از این است که در نیت‌ها ناخالصی وجود داشته باشد به لطف و کرمت، آنها را نیز بر طرف گردان. اسلام و مسلمین را سربلند و پیروز گردان.

«وسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته»

                                                                         جواد نژاد اکبر


منبع: کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 17 مرداد 1394 .:. 11:03 ق.ظ .:. خادم العباس
نظرات
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات