هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شما امت انقلابی و مسلمان ایران! باید در مقابل

 اسلام و قرآن عزیز احساس مسئولیت كنید. امروز

 ساكت بودن و كنج خانه نشستن یك مسلمان درست

 نیست باید برخیزید و قیام كنید، تا دشمن را سركوب

 كرده و اسلام را سرتاسر گیتی پا بر جا نمائید.

زندگینامه شهید حسین ولی الهی

حسین ولی اللهی در تاریخ 7/3/1312 در خانواده ای مذهبی در روستای بیشه سر دیده

به جهان گشود ایام طفولیت را در دامان پاك مادرش گذراند و عشق به اهل بیت (ع) را با شركت در مجالس عزادری امام حسین (ع) آموخت. از آنجائی كه در آن سالها امكانات آموزشی كلاسیك در روستا وجود نداشت برای یادگیری الفبای زندگی به مكتب خانه رفت تا علم دین و دنیا را توأمان بیاموزد و آنرا در زندگی شخصی خویش پیاده نماید. در دوران جوانی كنار پدرش به مغازه داری مشغول شد و همانند دیگر جوانان در امر كشاورزی نیز همكار پدر بود و بعدها در كنار شغل كشاورزی به بنایی هم می‌پرداخت.

در تاریخ 3/10/1337 ازدواج نمود و ثمره ی این ازدواج پربركتش سه فرزند پسر و سه فرزند دختر بود كه پسر بزرگش (مجید ولی اللهی) در سال 56 در زمان جوانی در یك سانحه ای دعوت حق را لبیك گفت.

از ویژگی‌های شایسته شهید ساده زیستی و مردمی بودنش است او همسایه مسجد و خادم مسجد بود و این سابقه نیكو هنوز هم در خاطره‌های مردم بیشه سر و نمازگزاران مسجد جامع موجود است و هر وقت كه بر گذشتگان و بانیان مسجد جامع بیشه سر فاتحه ای خوانده می‌شود، نام نیكوی شهید حسین ولی اللهی در ذهن‌ها تداعی می‌كند.

همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی، در مراسم مذهبی و انقلابی شركت می‌كرد و در جلسات مذهبی كه توسط روحانی بسیجی شهید بزاز در خانه های مردم روستای بیشه سر برگزار می‌شد شركت می‌نمود و از فضایل بحث های مطرح شده فیض می‌برد.

در اوایل انقلاب، همگام با امت حزب اله در تظاهرات شركت می‌كرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع از نظام مقدس به مقابله با منافقین كور دل در سطح شهرستان بابل باتفاق شهید باقر قمی بیشه می‌پرداخت. با شروع جنگ تحمیلی این دو یار (شهید باقر قمی بیشه و شهید ولی اللهی) كه الحق جبیب ابن مظاهر روستای ما بودند  به فرمان امام زمان خود لبیك گفتند و به جبهه حق علیه باطل اعزام می‌شدند.

ایشان در منطقه عملیاتی كردستان مورخه 8/9/62 به آرزوی دیرینه اش كه شهادت بود نائل گشت و پیكر مطهرش در گلزار بقیع در كنار دیگر شهدای محل به خاك سپرده شد.

روحش شاد

 وصیتنامه شهید حسین ولی الهی

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

«وَ لاتحسبنَّ الذینَ قُتلوا فی سبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَلْ احیاءُ عندَ ربِّهم یُرزقون»

 آل عمران: 3/169

آنانكه در راه خدا كشته می‌شوند مرده مپندارید بلكه آنان زندگانی هستند كه نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

با درود و سلام به امام زمان فرمانده كل قوا و فرمانده اصلی جبهه ها و نائب بر حق او امام خمینی و با درود و سلام بر ارواح پاك شهدای انقلاب اسلامی ایران و به امید پیروزی اسلام در سراسر جهان.

اینجاب حسین ولی اللهی با آگاهی و شناخت و احساس مسئولیت در مقابل اسلام و دین خود، این راه را انتخاب نموده ام و در این موقعیت حساس به فرمان امام امت رهبر انقلاب، راهی جبهه حق علیه باطل شدم تا در راه اسلام علیه كفر و نفاق و دشمنان اسلام جهاد نمایم. جهادی كه وظیفه همه ما مسلمین می‌باشد، خصوصاً دراین موقعیت حساس كه اسلام مورد هجوم همه دشمنان قرار گرفته و ما می‌بینیم كه هر روز در هر گوشه‌ای از جهان مسلمانان بدست كفار كشته می‌شوند و جاهای مقدس ما از قبیل: كربلا و قدس مورد هجوم و اشغال كافران و یهودیان است بخاطر اینست كه مسلمانان نباید ساكت بنشینند و من بخاطر اینهمه مسائل احساس وظیفه نموده ام و برای جهاد در راه خدا از شهر و دیار خود هجرت نموده و به سرزمین مظلوم كردستان روانه شدم سرزمینی كه جای جای آن از خون عزیزان رنگین است.

 سرزمینی كه به خاطر آزادی، پاسدارانی سر از بدن جدا داده است. و سرزمینی كه همة دشمنان در آن لانه زدند تا علیه اسلام مبارزه كنند و ما برای جهاد، به این سرزمین مقدس آمدیم و اگر خدا قبول كند در راه جهاد فی سبیل الله كشته گردیم، كه افتخار شهادت را برای امت مسلمان به ارمغان آوریم و حال شما امت انقلابی و مسلمان ایران! باید در مقابل اسلام و قرآن عزیز احساس مسئولیت كنید. امروز ساكت بودن و كنج خانه نشستن یك مسلمان درست نیست باید برخیزید و قیام كنید، تا دشمن را سركوب كرده و اسلام را سرتاسر گیتی پا بر جا نمائید.

امت مسلمان! شور انقلابی خودتان را همواره حفظ كنید و با رهبری پیامبر گونه امام عزیز رهبر انقلاب این انقلاب را پیش ببرید و از حمله و هجوم دشمنان حفظ نمائید همواره گوش به فرمان رهبر باشید و نگذارید كه رهبر تنها بماند و پشتیبان ولایت فقیه باشید.

و حال تو ای همسرم! داستان واقعة كربلا را شنیده ای و مصیبت غم انگیز روز عاشورا را درك نموده ای، دیدی كه حسین (ع) چگونه خون خود و عزیزان خود را فدا كرد و زینب(س) هم چگونه راهش را ادامه داد و نهضت حسین (ع) را زنده كرد و چگونه بر بچه‌های یتیم شده پرستاری می كرد.

تو ای همسرم! من حسین وار می روم و خون خود را در راه اسلام می‌دهم و تو زینب گونه باش. نه تنها باید بر این شهادت صبركنی بلكه باید سرپرست و یار یتیمان باشی ونه تنها مادر یتیمان هستی بلكه باید بر یتیمان پدر باشی. در تربیت فرزندان كوشا باش، تا هر كدام از آنها بتوانند برای اسلام خدمتگزار باشند. نگذار كه بچه های من احساس بی پدری كنند و یا ناراحتی بكشند. و تو همچنان بر این شهادت صابر و مقاوم و استوار باش. ان شاء الله

خداوند تو را هم در این اجر شهادت شریك بداند، و امیدوارم كه خداوند به شما اجر و صبر عطا فرماید.

و شما ای فرزندان عزیزم! همواره برای اسلام خدمت كنید و لحظه ای از اسلام غافل مباشید و سعی كنید كه راه پدرتان را ادامه دهید. و همچنین از حضور مادر عزیزم، بخشش می‌طلبم و امیدوارم كه خداوند به شما هم صبر عطا بكند. و از كلیه مردم مسلمان بخصوص شما مردم بیشه سر، اگر من خطا و یا اشتباهی نسبت به شما داشتم، امیدوارم كه مرا ببخشید. و عفوم نمائید. خداوند به همه شما توفیق بدهد.

       ان شاءالله

و ان شاءالله خداوند امام عزیز ر ا تا انقلاب مهدی (عج)حفظ كند.

             «والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته»

منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 01:00 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic