هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
شهید رمضان ولی اللهی                                                                                                                                 شما ای برادران و خواهران دانش آموز و دانشجو،

این افكار غربی و شرقی را كه بدست یك گروه محدود

 بر شما تحمیل می شود نپذیرید، و آنها را از خود

دور كنید و سپس به نابودی چنین افكاری برآئید،

شهسد رمضان ولی اللهی

زندگینامه شهید رمضان ولی اللهی

رمضان ولی اللهی سال 1339 در روستای بیشه سر ازخانواده مذهبی چشم به جهان گشود، ایشان از همان دوران كودكی علاقه سرشاری به اسلام و خاندان اهل بیت (ع) داشت و از خرمن پر فیض مادرش قرآن را فرا گرفت. او از 7 سالگی وارد دبستان ابتدائی بهشت آئین بیشه سر شد و پس از طی مراحل ابتدائی وارد مدرسه راهنمایی اسلامی بابل گردید و در همین سالها بود كه تظاهرات خونین علیه دژخیم پهلوی از قم آغاز شد و دامنه آن به شهرستانها كشیده شد. او در جلسات خانگی، برای هم سنو سالانش در مدح اهل بیت (ع) مقاله و شعر می‌خواند.

شهید عزیز مثل بقیه مردم حزب الله در تظاهرات شركت می‌كرد و در كلاس درس آرام نمی‌گرفت، همكلاسیهایش را دعوت به شركت در مجالس مذهبی و تظاهرات می‌كرد.

پس از پیروزی انقلاب نامبرده همچنان فعال بود و در شهریور 58 به افتخار سربازی نائل آمد، در طول سربازی فداكاریهای زیادی از خود نشان داد بعد از خدمت سربازی بعنوان بسیجی وارد دفاع مقدّس شد و در جبهه جنوب با كافران از خدا بی خبر به مبارزه برخاست و در یك حمله نفوذی در قسمت مریوان شركت كرد و تا خاك عراق پیش رفت و بر صدامیان كافر پیش تاخت و دو تا از تانك آنها را نابود كرد و از این بابت از طرف فرماندهان قسمت تشویقی گرفت و بعد از آن به جبهه گیلانغرب اعزام شد با توجه به اینكه از طرف والدین به او پیشنهاد عروسی داده بودند در جواب فرمود انشاءالله اگر جنگ تمام شد عروسی خواهم كرد با توجه به وصیت نامه ایشان كه فرمودند، من مدت 22 ماه است كه دنبال شهادت می‌گردم عاقبت در مورخه 20/9/60 در منطقه گیلانغرب به درجه رفیع شهادت نائل گشت

روحش شاد.


وصیتنامه شهید رمضان ولی الهی

 

«بنام خداوند درهم كوبنده ستمگران»

آری! این فطرت انسانی است، كه آدمی را به جهان پرفرّ و شكوه زندگی واقعی آینده امیدوار می‌سازد سرای دیگر زندگی واقعی است و الاّ زندگی دنیا جز بازی و سرگرمی چیزی نیست بنابراین مرگ آغاز زندگیست به یك زندگی نوینی كه هزاران بار از زندگی دنیوی بهتر و والاتر است.

اینجانب سرباز وظیفه كه مدت 22 ماه است كه در خدمت اسلام و مسلمین هستم، شهادت می‌دهم كه خدا یكی است و هیچگونه شریكی ندارد و شهادت می‌دهم كه محمد‌(ص) فرستاده اوست و علی (ع) ولی اوست، (منظور از نوشتن چنین سخنی آنست كه این روزها گروهكهای منافق و بعد از كشته شدن شخصی آن شخص را به خودشان نسبت می‌دهند.) جریان اوائل انقلاب (مرحوم طالقانی و بهشتی)

 اولاً: خدمت رهبر كبیر و نائب امام زمان (عج)درود می‌فرستم درود بر محمّد (ص)و آلش و درود خدا و خلق بر نایبش امام خمینی این یگانه یكه‌تاز عصر، یگانه مردی كه بعد از پیامبران و ائمه(ع) هنوز كسی همانند او نیامده، با شهامتی چون كوه، سدّ راه استعمارگران شود، امروزه اوست، كه تمام ملّت بخواب رفته را بیدار نموده، تا بر كفر جهانی یورش برده و آنها را تا سر حد مرگ و بعد از مرگ سوق دهد.

آری پدران و مادران و خواهران گرامیم، امروز شمائید، كه در پشت سر این ابر مرد تاریخ گام به گام پیش رفته تا حكومت عدل الهی را در كاخ واشنگتن برقرار نموده و خلق زیر ستم را نجات دهید. آری! مسلمانان جهان چشم به انقلاب ایران دوخته‌اند، نگذارید گروهكهای منافق، اعم از فدائی، دمكرات، كومله، رستگار، پیشگام، اقلیت، اكثریت. توده ای بخصوص گروه مجاهدین (منافقین)زیرا، خطر این گروه بدتر از تمام گروهها است زیرا آن گروهكها كه نام برده شد مشخص كردند خط مشی شان را؛

آری ای امّت قهرمان ملی گرایان را كه تیشه‌ای هستند به ریشه اسلام، از خودتان دور كنید بقول فقیه عالیقدرمان ابوذر زمان مرحوم آیت الله العظمی طالقانی كه می‌فرمود: در این چند قرن اخیر ما هرچه ضربه خورده ایم بدست همین چپ گرایان یا راست گرایان متعصّب بود و می‌فرمود راست گرائی در نتیجه باید پایمال بشوند: آری! من كه چیزی نمی‌دانم، این پیرمرد كه تمام عمرش را در زندان گذرانده بود، چقدر از اینها بیزار است. و شما ای برادران‌كارگر فریب این گروه‌ها را نخورید، زیرا اینها بیشتر دم از شما می‌زنند اگر‌شما فریب بخورید و اغتشاش كنید و موجب شود كه دست از كار بكشید، در آخرت به عذاب الهی دچار خواهید شد.

 و در ضمن برادرعزیزم! بخدا قسم اینها پشتیبان شما نیستند پشتیبان شما اسلام است نه اینها بقول معروف:

حامی كارگر علی است وخانه گلی او           نـه لنیــن و كــاخ كـرملیــن او

پس بهوش باشید و از این خونهائی كه بر زمین ریخته می‌شود پاسداری كنید، درود خدا بر شما باد. و اما شما ای معلّمان! ای تعلیم دهندگان، ای كسانی كه رسالت بزرگ بدوش گرفته اید، رسالت تان را كه همان هدایت جوانان (است)، البته فراموش نشود، كه هدایت اصلی را قرآن، كتاب آسمانی بعهده دارد، هدایت فرعی بعهده شماهاست، آری این شمائید كه انقلاب فرهنگی را نگه می دارید، انقلابی كه بعد از چندین سال خفقان، كه نتوانسته است رشد كند امروزه بوجود آمد و بدست شماها رشد می‌كند، پس سعی كنید، در افكار جوانان كه علی (ع)فرمود: «مغز و دل جوان مانند زمین بایری است كه در آن هردانه مطلوب ریخته تا رشد نماید». بعد به سوی خود كفائی بیشتر و بعد صادرات بیشتر پیش روید. درود خدا بر رسالت بدوشان حقیقی و شما ای برادران و خواهران دانش آموز و دانشجو، این افكار غربی و شرقی را كه بدست یك گروه محدود بر شما تحمیل می شود نپذیرید، و آنها را از خود دور كنید و سپس به نابودی چنین افكاری برآئید، زیرا در غیر الهی دچار خواهید شد زیرا خداوند به شما عقل سالم و فكر سالم انعام فرموده، است پیروز و موفق اینصورت جز گمراهی و سقوط و وابستگی چیز دیگری نیست، و در آخرت هم به عذاب باشید.

 من دیگر عرضی ندارم، در آخر، پیامم به پدر و مادرم این است كه همانطور كه خودتان اطلاع دارید من مدت 22 ماه است كه دنبال شهادت می‌گشتم و عاشق شهادت بودم زیرا همانطور كه امام فرمود:«امتی كه شهادت دارد اسارت ندارد». نه تنها اسارت را قبول نكردیم بلكه به دنیای جدیدی رفتیم، دنیای ابدیت.

من اضافه می‌كنم، كه اگر پول در جیبم باقی مانده است به حساب بنیاد مستضعفین واریز نمائید، و از شما می‌خواهم، كه در موقع تشیع جنازه‌ام گریه نكنید و مجلس نگیرید، شاد و خندان باشید تا دشمنان شما و اسلام در عزا باشند، و مرا در آرامگاه نزدیك قبر شهید بزاز دفن نمائید و بر روی قبرم ننویسید ناكام، من به كامم رسیدم.

و خطاب به برادران و خواهران عزیزم! مادر و پدرم را خوب نگهدارید، نگذارید حتّی یك روز مادرم ناراحت باشد و او را تنها نگذارید وكمك كنید پدرم را در كارهایش، در خانه رفت و آمد نمائید، زیرا این دو تا زحمت بسیار كشیدند، اگر نخواهید قدرشان را بدانید، خداوند شما را بعذاب الهی دچار می‌نماید من دیگر عرضی ندارم جز پیروزی اسلام و مسلمین و طول عمر به امام كبیرمان خمینی بزرگ. پدرم حسابی باز نكنید اگر بنیاد شهید حسابی باز كرده‌اند نگیرید . شعار روز تشیع جنازه‌ام چنین باشد

تكبیر   

  ما اهل كوفه نیسیتم  حسین تنها بماند

 مگر ملت بمیرند        امام تنها بماند  

  خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار      مرگ بر منافقین      درود بر مبارزین

مرك بر كافرین        درود بر مسلمین      پیروز است اسلام        نابود است استعمار

والسّلام علیكم من اِتَبعَ الْهُدی

                                                            رمضان ولی اللهی 


                     منبع: کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 01:08 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات