هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
شهید هادی ولی نژاد

 

در دنیای امروز، خود و دیگران

را دوست بدارید و ارزش همدیگر

 را بدانید كه فردا جداً دیر است

 و در حق یكدیگر محبّت كنید،

اختلافهای جزئی را كنار گذاشته

 و زندگیتان را پر از نور و جلوه كنید.

شهید هادی ولی نژاد

زندگینامه شهید هادی ولی نژاد

هادی ولی ‌نژاد در تابستان سال 1348 در روستای بیشه‌سر از خانواده مذهبی متولد شده است و ایشان فرزند دوّم خانواده بوده و دوران كودكی را در دامان پرمهر پدر و مادر تربیت و رشد و نموّ یافت تا اینكه در سن هفت سالگی جهت تحصیل وارد مدرسه بهشت آئین بیشه سر شده و این دوره را با موفقیت به پایان رسانده و برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی وارد مدرسه شهید محمد محسن‌پور آغوزبن شده است و پس از اتمام سال اول راهنمایی به علت پاره ای از مشكلات ترك تحصیل كرده از ادامه تحصیل منصرف شده و سپس به بازار كار روی آورد و با توجه به علاقه‌ای كه به حرفه خیاطی داشت آن شغل را برای آینده خویش برگزید. او مدتی را در شهرستان بابل و تهران به كار خیّاطی پرداخت و حسن خلق، معاشرت شایسته با دوستان و رفتار مناسب با خانواده و بستگان از ویژگیهای بارز او بوده است. او در سال 1366 جهت خدمت مقدّس سربازی وارد نظام شده و در پادگان شهید چمران به مدت 2 ماه آموزش را سپری كرده و بعد از آن به منطقه عملیاتی كردستان به شهر مریوان اعزام شده و در پایگاه سرخ گل، محور اسلام دشت منطقه ای كه نیروهای ضد انقلاب (كومله و دمكرات) در آنجا بودند مشغول خدمت سربازی شد و بعد در درگیری با ضد انقلابیون در تاریخ 21/12/1367 در منطقه فوق به درجه رفیع شهادت نایل شده است.

پیكر پاكش توسط امت همیشه در صحنه تشییع، و در گلزار شهدای بقیع به خاك سپرده شده است.

روحش شاد

 وصیت نامه شهید هادی ولی نژاد

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

بارالها! امروز چه روزی است كه فرزندان پاك این خطه از عالم هستی دست در دست یكدیگر نهادند، و این چنین مردانه به جبهه‌های حق علیه باطل آمده اند تا اینكه پرچم الله را بر قله‌های گیتی به اهتزاز درآورند و درسی خوب به آنهائی كه ضد اسلام هستند بدهند.

با سلام بر امام امّت پیر جماران و با سلام به روان پاك شهیدان گلگون كفن اسلام و با سلام و درود به تمام رزمندگان حق علیه باطل و به خصوص سلام گرم صمیمانه به خانواده عزیز و ارجمندم پدر و مادر و برادران گرامی و دیگر دوستان.

امروز 4/10/66 مدت چند ماهی می‌باشد كه مشغول خدمت سربازی می‌باشم و بر آن شدم كه چند خط بعنوان وصیّت بنویسم، چرا كه مردن حق است و هر انسان روزی خواهد مرد، چه پیر و چه جوان، و من جزئی از انسانم كه شاید در خدمت با كوله باری از امید و آرزو در این دیار غربت، جان را به ملائك تسلیم كنم چرا كه باید در روزی به نام قیامت همگی حاضر و حساب پس دهیم چه بهتر كه زودتر انسان بمیرد و گناه آن كمتر باشد و خوشا به حال آنهایی كه اعمال خوب انجام داده اند و می‌دهند.

پدر عزیزم! امروز قلم وكاغذ دست در دست هم دادند، تا اینكه محبّت ترا به نگارش درآورند، ولی قادر نیستند و من با زبان ناقص خودم می‌گویم كه بنده در این دنیای كوچك دارای چیزی شخصی نیستم و مالی یا منالی هم ندارم هرچه كه در خانه و جای دیگر دارم همه از آن شماست حتی وجودم، چرا كه زحماتی را كه شما در زندگیتان برای بزرگ نمودن من متحمّل شدید آنقدر زیاد و پر از مهر و محبت است كه زبانم از گویای آن قادر نیست در ابتدا از شما بعنوان الگوی خانواده‌مان تشكّر می‌نمایم كه در تربیت من كوشا بودید تا اینكه برای خودم شخصی شوم و در بین مردم جلوه خوبی داشته باشم و حتی اصرار فراوان داشتیدكه درس بخوانم و برای خود كسی شوم، ولی حیف كه قدر اینهمه محبّت را درك نكردم و با افكار جاهلانه، حق را به خودم می‌دادم ولی حالا پشیمان می‌باشم و دیگر سودی ندارد. من در برابر زحمات شما شرمنده‌ام كه نتوانستم فرزندی مناسب و مفید باشم.

همچنین مادر عزیز! از شما هم بعنوان فرزند دوم از زحمات زیادی كه برای پرورش و بزرگ كردنم كشیدید، تشكّر می‌نمایم ولی قدر شما را هم نمی‌دانستم و نتوانستم گوشه ای از زحمات شما را هم جبران نمایم و همیشه خودم را سرزنش می‌نمایم.

خلاصه از شما پدر و مادر عزیز و ارجمندم با اینهمه نادانیها و آزار و اذیّت خودم به شما از قبل عذر می‌خواهم.

برادران عزیزم! از شما هم تشكّر می‌كنم كه برادرانی خوب و غمخوار من و همیشه در فكر من بودید، ولی من در مقابل، بد خلقی با شما می‌نمودم و حركت بد داشتم و از شما بخاطر آن حركتهای نادرست عذر می‌خواهم و برای آخرین بار از دور شما را می‌بوسم و از همه شما بخاطر زحمتی كه برای من كشیدید متشكّرم و از خودم شرمنده ام و ناچیز می بینم خودم را كه این وصیّت‌نامه را برای دوستان و آشنایان قرائت فرمائید و به پدر و مادر در كارهای خانه كمك كنید كه روزی در مقابل آنها شرمنده و شرمسار نباشید.

و ای انسانهائی كه اینك این وصیت نامه را می‌شنوید در دنیای امروز، خود و دیگران را دوست بدارید و ارزش همدیگر را بدانید كه فردا جداً دیر است و در حق یكدیگر محبّت كنید، اختلافهای جزئی را كنار گذاشته و زندگیتان را پر از نور و جلوه كنید.

و اما شما ای خواهرها با لباس پوشیدن خودتان جوانهای مردم را گمراه نكنید و همیشه زیبایی  و آرایش خود را برای همسران خود نگه دارید.

و در آخر به شما امت حزب الله در این مدّت مدیدی كه در میان شما بودم اگر عمل زشت و نادرستی از بنده سر زد به بزرگواری خودتان این حقیر را ببخشید. برای سلامتی امام امّت دعا كنید.

در آخر یك حمد و سه سوره برای من بخوانید.   

                                               هادی ولی نژاد فرزند كریم

والسلام


منبع: کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر، ابوالفضلیا،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 01:09 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات