هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان


پروردگارا! اكنون كه ابلیسان زمان در مقابل تو قد علم كرده اند و نور پر فروغ تو را كه همان اسلام عزیز است می‌خواهند خاموش نمایند، من بفرمان امام عزیز با همسنگران خویش بر آنها خواهیم تاخت و به آنها خواهیم فهماند كه؛

ما خلقهای خون و شهادتیم     تمثیلی از حماسه و ایثار وحدتیم

  مائیـم از تیــره آفتـاب        كه این گونـه در مقابل ظلمتیم

                      *********

ما را ز نبرد كافران باكـی نیست    گـر تیـر رسد زهر گران باكی نیست

  ما جز به رضای حق نداریم رضا   خرسند نگردیم از جهانی باكی نیست

زندگینامه شهید جواد جانی رمی

جوادجانی رمی فرزند یعقوب در سال 1347 در یك خانواده مذهبی دیده به جهان گشود، كشاورز زاده ای اهل روستای بیشه سر بوده و در دوران كودكی در دامان پر مهر خانواده سپری و پس از گذراندن دوران كودكی پای در مراحل بالاتری چون محیط دبستان گذاشت و تا چهارم ابتدایی ادامه تحصیل داده ولی بعلت علاقه زیاد به كار صنعتی از ادامة درس منصرف و در یكی از كارگاههای صافكاری در بابل جهت فراگیری فن صافكاری به شاگردی پرداخته و تا قبل از عزیمت به سربازی در ادامه همین كار پافشاری می‌كرده است. شهید جواد از خلق و خوی بسیار عالی و دارای صفات حسنه بود در برخورد با دوستان و مردم از متانت و سنگینی برخوردار و نسبت به دوستان و اعضای خانواده و حتی با اهالی محل مهربان و در كارها به پدر و مادر جداً مفید و بخش اعظم صفات حسنه شهید در همین كلمه خلاصه می‌شود كه محبوب دوستان و مردم و خانواده گردید.

شهید به ورزش فوتبال علاقه زیادی داشته و در میدان از تكنیك بسیار عالی برخوردار بوده و با این روش بازی و با آن اخلاق حسنه الگوی حسنه و نیكو گردید.

سرانجام در تاریخ 18/6/66 داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی اعزام و در تاریخ 31/1/67 در جبهه مریوان در عملیات بیت المقدس 5 در پنج وین عراق به دیار حق شتافت.             

  روحش شاد و راهش پررهرو باد

 وصیت نامه شهید جواد جانی رمی

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

و لا تحسبنَّ الذینَ قُتلو افی سبیل الله امواتًا بل احیاءٌ عند ربّهم یرزقون

گمان مبرید آنهائی كه در راه خدا كشته شده اند مردگانند، بلكه زنده اند و در نزد خدای خویش روزی می‌خورند.              سوره آل عمران: 3/169

 اینجانب جواد جانی رمی فرزند یعقوبعلی متولد چهارم شهریور 1347 دارنده شناسنامه 4282 ساكن روستای بیشه سر از توابع شهرستان بابل مورخه 18/6/66 از شهرستان بابلسر به واحد آموزشی تهران اعزام شدیم و حدود چهار ماه به طور فشرده به فراگیری فنون تكاوری پرداختیم پس از اتمام آموزش، دسته بندی و به لشكر 30 گرگان معرفی و به همراه عده ای از دوستان به این لشگر انتقال یافته ایم و پس از یكماه خدمت در این لشگر به جبهه حق علیه باطل (جبهه كردستان مریوان) منتقل تا با دشمن زبون و متجاوز به مبارزه بپردازیم هم اكنون در سنگر توحید بر خود لازم دیده تا بر حسب وظیفه نكاتی را جهت اطلاع بصورت وصیت در عین هوشیاری و بیداری بعرض برسانم.

بارخدایا! اكنون كه در میدان جنگ و ستیز با دشمن در جبهه مریوان افتخار حضور را یافتم تو را شكر می‌گویم. از تو می‌خواهم كه مرا در یاری رساندن به اسلام عزیز كه همانا خواسته امامان و پیامبران و امام امت می‌باشد كمك كنی، تا بتوانم دَینم را نسبت به این كشور و ملت رنج كشیده و ستمدیده ادا نمایم، تا اسلام عزیز، سربلند در جهان قرار گیرد.

بارخدایا! دنیائی كه در آن زندگی می‌كنم نشانه ای از وجود توست، و آن را آفریده‌ای و رسولانی را برای هدایت بشر از آدم تا خاتم (ص) فرستاده‌ای، تا بشر را از جهالت بسوی نور راهنما باشند. و هر كدام نوای خوش لا اله الا الله را سر داده اند، و من نیز به سهم خود می‌گویم الله اكبر، خدا بزرگتر است، تو حق هستی. من بر این كلمه ایمان دارم و به آن می‌نازم و همه كسانی كه در مقابل تو ایستاده اند، باطلند و باطل هم رفتنی است و من طبق دستور تو با آنها مقابله خواهم كرد و از شعار لا اله الا الله با خون خود پاسداری می‌نمایم، چون آفریده تو هستم، آرزو می‌كنم كه این مرگ در راه تو باشد و مورد قبول تو واقع شود.

پروردگارا! اكنون كه ابلیسان زمان در مقابل تو قد علم كرده اند و نور پر فروغ تو را كه همان اسلام عزیز است می‌خواهند خاموش نمایند، من بفرمان امام عزیز با همسنگران خویش بر آنها خواهیم تاخت و به آنها خواهیم فهماند كه؛

           ما خلقهای خون و شهادتیم                 تمثیلی از حماسه و ایثار وحدتیم

           مائیـم از تیــره آفتـاب                      كه این گونـه در مقابل ظلمتیم

                      *********

ما را ز نبرد كافران باكـی نیست               گـر تیـر رسد زهر گران باكی نیست

         ما جز به رضای حق نداریم رضا               خرسند نگردیم از جهانی باكی نیست

و اما شما ای پدر و مادرعزیزم! كه برای من زحمت بسیار كشیده اید و من نتوانستم ذره‌ای از زحمات شما را جبران نمایم از شما می‌خواهم كه مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهید و برای من طلب استغفار و آمرزش نمائید، به شما برادران عزیز و بزرگوار سفارش می‌كنم كه صبور باشید و در كارها به پدرم كمك كنید تا او احساس تنهائی نكند.

 و اما به شما خواهران عزیز و مهربان و زحمتكش سفارش می‌كنم زینب وار زندگی كنید و همانند آن بزرگوار صبر را پیشه خود سازید، چرا كه رسالت بس بزرگی به شما محوّل گردیده است، مادرمان را دلداری بدهید تا احساس بی پسری نكند، ای كسانیكه وصیت‌هایم به گوش شما رسیده، بدانید كه انسان تنها در مقابل مرگ تسلیم است و هیچ كاری از او بر نمی‌آید پس چه بهتر كه این مرگ در راه آنكس باشد كه انسان او را می‌پرستد.

 در خاتمه از تمام كسانیكه از راه دور و نزدیك قدم رنجه فرموده اند. در تشییع جنازه و دیگر مراسمات شركت كرده اند، از شما صمیمانه قدر‌دانی نموده و از خدا می‌خواهم كه به شما اجر نیكوكاران را عطا فرماید و اسلام را پیروزی، كفر را نابودی، جمیع رزمندگان را پیروزی، اسرا را آزادی، مجروحین را شفا و به امام، طول عمر عنایت بفرماید 0/0

                                        22/11/66 كردستان   مریوان

                                             ( جواد جانی رمی )

 منبع :کتای صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر، ابوالفضلیا،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:04 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات