هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهید عسکری معصوم نیا

خدایا؛ امانت انقلاب اسلامی را كه خود به ما

ارزانی داشتی به دست صاحب اصلی‌اش

مهدی فاطمه(عج) برسان و این انقلاب را به انقلاب

 حضرتش متصل بگردان.

شهید عسکری معصوم نیا

زندگینامه شهید عسكری معصوم نیاء

شهید عسكری معصوم نیا  در سال 1345 از خانواده مذهبی و كشاورز در روستای پائین بیشه سری از توابع شهرستان بابل دیده به جهان گشود وی پس از طی ایام كودكی، در 7 سالگی راهی دبستان بهشت آئین شد و با سپری نمودن دوران ابتدایی برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به شهرستان بابل مدرسه راهنمایی سعید العلماء رفت كه ‌همزمان مقارن با پیروزی انقلاب اسلامی بوده كه ایشان در راهپیمایی و تظاهرات حضور فعال داشتند.

آقا عسكری با علاقه‌ای كه به شغل فنی داشتند درس را رها كرد اما به جهت شیفتگی ایشان به امام و یاران امام و انقلاب اسلامی در جلسات و مجالس مذهبی حضور فعال داشت. بطوری كه كسی در حضور ایشان جرئت حرف زدن پشت سر روحانیت و غیره را نداشت و بشدت عكس العمل نشان می‌داد. از همان كودكی اهل نماز اول وقت و مقید به مسائل شرعی بود. یكی از همسنگرانش بعد از شهادت وی نقل می‌كرد روزی ایشان از مرخصی به منطقه برگشت كه نماز تمام شد و سفره پهن كرده و غذا آماده بود شهید از راه رسید هرچه به ایشان اصرار كردیم اول ناهار را بخور كه سرد می‌شود و بعداً نماز بخوانید قبول نكرده اول نماز را خواند و بعداً ناهار میل كرد. اصلاً اهل غیبت نبود و هرگز در جلسه غیبت شركت نمی‌كرد اگر در جلسه ای غیبت می‌كردند ابتدا تذكر می‌داد و اگر تذكر موثر نبود جلسه را ترك می‌نمود.

به نماز جمعه و جماعت بسیار اهمیت می داد و كاملاً مقید به جماعت بود، روزی برای مرخصی از منطقه به منزل آمده موقع اذان مغرب بود كه صدای اذان از بلندگوی مسجد پخش می‌شد، ایشان در حیاط منزل با اهل خانه روبوسی كرده بلافاصله وضو ساخت و برای شركت در نماز جماعت به مسجد رفتند.

به نماز جمعه بسیار مقید بودند. فصل تابستان موقع دروی برنج توی آن هوای داغ وقتی كه از شالیزار به منزل برمی‌گشت بلافاصله خود را برای حضور در نماز سیاسی عبادی جمعه آماده می‌كرد و با دوچرخه از جاده خاكی روستا به شهر می‌آمد و در نماز جمعه شركت می‌نمود. از همان دوران كودكی مقدار اندك پولی كه پس انداز می‌كرد هر سال حساب سال داشته و خمس را پرداخت می‌كرد. بسیار مقید به مسائل شرعی و عضو فعال بسیج مستضعفین بوده و همیشه به بسیجی بودنش افتخار می‌كرد. زمانیكه در شهر بود عضو پایگاه شهری و در روستا هم عضو پایگاه بسیج روستایی بود. حضور فعال در جلسات و مأموریتهای بسیج داشت، سرانجام با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل بمدت یازده ماه در مناطق جنوب كشور اسلامی در مورخه 26/11/1364 در ادامه عملیات غرور آفرین والفجر هشت در منطقه عمومی فاو به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید و پیكر مطهرش در مورخه 2/12/64 پس از تشییع در مزار شهدا سیدمیرزا به خاك سپرده شد.

روحش شاد

 وصیت نامه شهید عسكری معصوم نیا

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

شهادت یك هدیه‌ای الهی است از جانب خداوند تبارك و تعالی برای افرادی كه لایق آن هستند (امام خمینی)

سلام بر حسین (ع) سلام بر مهدی فاطمه و نایب بر حقش خمینی‌كبیر قبل از شروع سخن شهادت می‌دهم به وحدانیت خداوند یكتا و اینكه خدایی جز خدای یكتا نیست خدای‌كه رب العالمین است و رحمان و رحیم خدایی كه خالق زمین و آسمانها و آگاه به سرو نهان همه موجودات است خدایی كه جانهای ما همه از اوست و همه ما رجعت خواهیم نمود خدای‌كه خود جان عطا می كند و آنگاه با قیمت گزاف خریداری می‌نماید كه می‌فرماید.

(ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی‌سبیل الله)

و شهادت می‌دهم كه محمد (ص)پیامبر و فرستاده بر حق خداوند و علی (ع)جانشین بر حق او و اولین امام شیعیان است، حمد و سپاس خدائی را كه پیمان شكنان و سیاه رویان بی‌آبروئی چون حقیر را در سایه لطف و حمایت خود روزی می‌دهد. حمد سپاس خدای را كه علیرغم بار سنگین گناه و معصیت و بی‌لیاقتی جهاد در راهش اعطا فرمود.

حمد و سپاس خدای را كه نعمت وجود رهبر كبیر انقلاب را به ما ارزانی داشت و توفیق خدمت و خادمی را به ما عطا فرمود شكر و سپاس بیكران به خداوند كریمی كه به ما منت نهاده و انقلاب اسلامی را به ما اعطا فرموده و بدین وسیله نعمتش را بر ما تمام گردانید.

بارخدایا! این چه انقلابی است كه از نوجوان 14 چهارده ساله (قاسم) و از پیرمردانی مانند (حبیب ابن مظاهر )ساخته است خدایا این چه امتی است كه همه‌شان اسطورهای مقاومت و جملگی‌شان طالب شهادتند.

 خدایا! من در جبهه از این بسیجیها خجالت می‌كشم و تازه به عمق حقارت و غفلت و واماندگی خود پی می‌برم این نوجوانان كه به ظاهر كوچك‌اند ولیكن زاهدان و پارسایان و عاشقان و عارفان بی‌همتای طریقت و شیرمردان غیور صحنه نبردند كه دلیران و سلحشوران باید از آنان درس مردانگی و شجاعت بیاموزند.

خدایا! اینان چنان عاشقانه عبادت می‌كنند كه گویی تو را دیده اند و نیز به مصداق حدیث شریف و من ععشقنی عشقته قتلته فریاد اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیلك آنها را اجابت بنمای.

پروردگارا! به من روسیاه توفیقی ده كه فردای قیامت در پیشگاه حسین تو خجالت نكشم و شرمنده نباشم.

معبودا! هر چند فقط با مومنین معامله می‌نمائی ولیكن ترا به تمامی پیامبران و معصومین و به تمامی مقربین درگاهت سوگند می‌دهم كه مرا نیز در زمره شهدا قرار دهی و شهادت در راهت را نصیبم گردانی.

خدایا! امام عزیز این نفس مطمئنه و این سلاله پاك پیامبر و حبل المتین را از ما مگیر خدایا سایه اش را بر سر این امت مستدام بدار، و فریادهای خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج)خمینی را نگهدار، آنها را اجابت فرما.

خدایا؛ امانت انقلاب اسلامی را كه خود به ما ارزانی داشتی به دست صاحب اصلی‌اش مهدی فاطمه(عج) برسان و این انقلاب را به انقلاب حضرتش متصل بگردان.

 خدایا؛ این رزمندگان را كه در راه تو و برای اعتلای دین تو و به عشق خمینی تو می‌جنگند، تو را قسم به اشك مادران و همسران و فرزندان شهدا، پیروزشان بگردان، و راه كربلا را برایشان بگشای.

 در پایان چند جمله به عنوان وصیت خدمت امّت حزب الله عرض می‌نمایم، اوّل آنكه همیشه به یاد خدا باشید. هیچگاه دركارهایتان خدا را از یاد نبرید كه گمراه خواهید شد. دیگر اینكه بهوش باشید كه خون شهدا مسئولیت سنگین بر عهده شما گذاشته و بر شماست كه با كوشش و جدیّت راه آنها را ادامه داده و پاسدار خونشان باشید كه اگر كوتاهی نمائید فردا در پیشگاه خدا جوابی نخواهید داشت.

عزیزانم، شهدا سه امانت بزرگ دارند: اوّل اسلام و بعد امام و انقلاب را به دست شما سپرده اند، امانتهایی كه خود تا سر حد شهادت از آنها پاسداری نمودند و اكنون بر شماست كه با ایثار و فداكاری ادامه دهنده راه آنها باشید. برادران و خواهران عزیز، جبهة، نبرد را از یاد نبرید از هیچگونه كمك مالی و جانی دریغ نورزید اكنون اسلام به فداكاری های شما امّت حزب الله نیاز دارد، رزمندگان اسلام را فراموش نكنید و برای آنها دعا كنید.

و امّا شما ای پدر و مادر و برادران و خواهران عزیزم،  ممكن است شما از فراغ من ناراحت بشوید درست است كه از دست دادن عزیزان برای انسان مشكل است ولی در نظر داشته باشید كه مقصود و هدف همه ما اسلام است و اسلام برای ما از همه چیز بالاتر است مگر امام حسینu برای حفظ اسلام خود را فدا نكرد؟ مگر اصحاب و یاران حسین (ع) برای هدفی جز اسلام عزیز جانفشانی نكردند؟مگر زینب كبری(س) برای چه هدفی چنین مصیبتهای بزرگ را تحمّل نمود؟


از شما می‌خواهم كه بیتابی نكنید و اگر ناراحت شدید، برای امام حسین(ع) و اصحاب و كودكان مظلومش گریه كنید كه مصیبت واقعی برای آنهاست. برای این محبّتهای زیادی كه به من روا داشتید ولی من نتوانستم پاسخ محبّتهای شما را بدهم از شما می‌خواهم كه بدیهایم را ببخشید و حلالم نمائید. در ضمن مقداری نماز روزه قضا دارم كه برایم ادا نمائید. دیگر عرض ندارم و از همه برادران و خواهران التماس دعا و طلب حلالیت می‌نمایم.

 والـــــسلام

20/11/64 آبادان

  عسگری معصوم نیـاء

منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:35 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات