هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهیدفتحعلی رضانسب

قصه شهید قصه عاشق و معشوقی است

كه در آتش عشق می‌سوزد قصه شهید

افسانه نیست بلكه واقعیت است كه پیامبران

 خدا به افراد بشر نوید داده اند كه امروز در

 جامعه اسلامی ایران ما عینیت پیدا كرده است.

شهید فتحعلی رضانسب

زندگینامه شهید فتحعلی رضا نسب

فتحعلی رضا نسب فرزند علی سال 1344 از خانوادة متوسط در روستای بیشه سر به دنیا آمد، در همان دوران كودكی با مشكلات زیاد مادی و اقتصادی روبرو بود كه با توجه به كمبود درآمد خانواده مجبور شد كار كند و نتوانست تحصیلاتش را ادامه دهد آقا فتحعلی برای كار به تهران رفت، چند ماه در خیاطی بود و بعد از آن به كارخانه ملامین سازی مشغول كار شد شهید عزیزمان از همان جوانی شوخ طبع، خوب و با معرفت بود و همیشه با نزدیكان مهربانی می‌كرد.

 بعد از پیروزی انقلاب به عضویت بسیج درآمد و بارها بعنوان بسیجی روانه جبهه و جنگ  شد و در عملیات و الفجر 8 و كربلای 4 بعنوان سكاندار قایق بود.

شهید رضا نسب در دفاع مقدس وقتی روبروی عراقیها قرار می‌گرفت از خود رشادتی به خرج می‌داد كه زبانزد رزمندگان بود، ایشان در مورخه 4/10/65 شب عملیات كربلای4  وقتی عملیات لو رفت و غواصان نتوانستند خط دشمن را بشكنند با قایق موتوری خود به خط دشمن می‌زند به گفته همسنگرانش قایق ایشان آتش می‌گیرد و منفجر می‌شود و پیكر پاك او به اروند رود می‌افتد و هنوز هم مهمان آب اروند رود كه آب آن از دجله و فرات سرچشمه می‌گیرد می‌باشد.

باشد كه ان شاء الله روزی شهید شفیع ما شود روحش شاد

 وصیت نامه شهید فتحعلی رضا نسب

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

با سلام و درود بر خاتم انبیاءحضرت محمد (ص) و اهل بیت و اسوه و الگوی انسانها، خصوصا سید سالار شهیدان كشتی نجات و چراغ هدایت و بر منجی انسانها و عدالت گستر جهان مهدی موعود (عج) و نائب بر حقش امام امت روح خدا، اینجانب فتحعلی رضا نسب فرزند رضا علی متولد 1344 شماره شناسنامه 1822 اعزامی از بابل محل سكونت بابل روستای بیشه سر وصیتم را آغاز می‌كنم.

 قرآن مجید می‌فرماید: بخدا و رسول او ایمان آورید و در راه خدا جهاد كنید اینكار از هر تجارت برای شما بهتر است اگر دانا باشید از زمان هابیل و قابیل تا این زمان بشر همواره در جنگ و ستیز بوده است یكی سمبل نیكیها و دیگری سمبل بدیها، یكی برای هدف و عقیده و دیگری برای هوا و هوس، یكی برای آرمان و زنده كردن چهره حقیقت و دیگری نمایاندن چهره پلیدی وخباثت، اما حق هیچگاه درپرده ابهام باقی نمی‌ماند

و سرانجام خورشید حقیقت از پس پرده ها نمایان می‌گردد مایه حیاتی بشر آنچه با آن زندگی می‌كند ایمان اوست كه منشاء حركت و تلاش اوست انسان باید در این بازار تجارت كاسب خوبی باشد نه آنكه ضرر كند و خسران ببینند وقتیكه دشمن به خاك و ناموس و شرف ما تجاوز می‌كند وظیفه انسانی وجدانی و اخلاقی و الهی ما است كه از حیثیت و شرف خودمان دفاع كنیم در این راه یا بمیریم یا بمیرانیم در هر دو صورت پیروزیم گمان نكنید كه كه با مرگ من پایان زندگی است و حساب و جهان آخرتی در كار نیست؟ بدانید كه مرگ آغاز زندگی است خوشا مرگی كه در راه ایمان و عقیده اش باشد كه در اینصورت مرغ در قفس جای گرفته یعنی روح را از قفس تن رهایی بخشیده است، گمان نكنید كه مرگ یعنی فراموشی و كسانی كه شهید شده اند از بین رفته اند؟ این فكر و اندیشه كسانی است كه هنوز مفهوم معاد و جهان آخرت را در نیافته اند پس اینك بدانید كه من با عشق و علاقه در این راه گام برداشته ام و عاقبت در این راه به شهادت رسیده ام

 قصه شهید قصه عاشق و معشوقی است كه در آتش عشق می‌سوزد قصه شهید افسانه نیست بلكه واقعیت است كه پیامبران خدا به افراد بشر نوید داده اند كه امروز در جامعه اسلامی ایران ما عینیت پیدا كرده است شهید حماسه عشقی است كه با دلاوریها و رشادتها شربت مرگ را می‌نوشد و جهان آخرت را آباد می‌كند پس وای به حال بنده ای كه دنیا را آباد كرده و آخرتش را خراب كرده است پس ای بندگان خدا در راه خدا جهاد كنید تا از خیر و بركت دنیا و آخرت بهره مند گردید.

 پروردگارا ای خالق من! مرا به بندگی ات بپذیر ای كسی كه وعده دادی، به وعده ات وفا می‌كنی، ای آرامش دهنده دلهای مستضعفان و شفا دهنده مریضها و نیرو دهنده مجاهدان در راه خدا خودت هستی كمكمان كن تا پاهایمان نلرزد و از تو دوری نكنیم.

 ای خدا! بمن نیرو بده تا خودم را بسازم و خودم را بشناسم و تو را بشناسم، به من ایمان بده تا از بندگی ستمگران بپرهیزم و از هوا و هوس شیطانی دوری جویم، و دانایی عطا كن تا بتوانم روحانیونی كه در خط ولایت فقیه هستند بشناسم.

خدایا! به برادران ایمانی ده كه در جبهه هستند آگاهی بده تا آگاهانه با دشمن بجنگند و تو ای پدر و مادرم از من راضی باشید خدا هم از شما راضی باشد از شما سپاسگزاری می‌كنم كه برای رفتن به جبهه جنگ با كفار بعثی و صدام جنایت پیشه با من مخالفت ننموده اید از شما تشكر می‌كنم و از شما می‌خواهم برای من ناراحت نباشید و پیش هر كس صبحت نكنید كه پسرم در جبهه است این یك خودخواهی است كه ما هم بخاطر از بین بردن خودخواهیها مبارزه می‌كنیم من از برادران و خواهرانم می‌خواهم كه از گروه گرایی كه دشمن ولایت فقیه هستند بپرهیزند.

 در پایان از امت شهید پرور ایران سخنی دارم سخن من جز سخن رهبرم نیست، كه می‌گوید مرد جنگیم و از جنگ نمی‌هراسیم ملتی كه شهادت دارد اسارت ندارد پیروز است، بیدار باشید سالهای درازی مبارزه در پیش است همچنین می‌خواهم بگویم كه از هر خودخواهیها بپرهیزید و از قانون اساسی بخصوص ولایت فقیه و از روحانیون اصیل كه در خط امام هستند تا خون در رگ شما است فداكاری كنید و از اسلام و انقلاب و رهبر محافظت نمائید.

در خاتمه از برادران و خواهران می‌خواهم كه اینقدر نگویند كه نفت و قند و چای گیرمان نمی‌آید ما امروز باید وحدت و یكپارچگی خودمان را حفظ كنیم تا بتوانیم این جرثومه فساد آمریكا و دست نشاندگان آنها همچون صدام را نابود كنیم.

خدایا ،خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

منبع :کتاب صحیفه شهادت

طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:41 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic