هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهیدهاشم آقاجانی

خدایا! به جبهه قدم گذاشتم بلكه بتوانم به

 تو نزدیكتر شوم تا با این وسیله قدمی به طرف

 تو بر دارم مرا در این امر یاری فرما.

شهید هاشم آقاجانی

زندگینامه شهید هاشم آقاجانی

هاشم آقاجانی سال 1348 در خانواده مذهبی و متدین در روستای بیشه‌سر دیده به جهان گشود و مراحل رشد و تكامل را در دامان پر مهر مادر گرامیشان و كانون گرم خانواده گذراند. خواندن نماز را از دوران كودكی آغاز نمود، از زمانیكه خود را شناخت به مسایل مذهبی علاقه فراوانی نشان میداد و اُنس و اُلفت خاصی با مسجد داشت. در سن 12 سالگی در بسیج محل ثبت نام نمود و در فعالیتهای بسیج شركت مستمر داشت. عزیزانی كه در این راه او را یاری نمودند، شهید محمد علی معصومیان و شهید كریم رجب پور بودند و نقش بسزایی در شكوفایی استعداد های شهید داشتند.

در سن 16 سالگی ازدواج نمود و بعد از مدتی با اصرار و سماجتی كه از خود نشان داد توانست برای اعزام به جبهه ثبت نام نماید و به این ترتیب او رفت تا وظیفه‌اش را در قبال كشور و ملتش انجام دهد. آقا هاشم در سال 1365 در عملیات كربلای چهار در جزیره ام الرصاص به بزرگترین آرزوی زندگی اش رسید و عاشقانه  تا اوج دلدادگی رفت. پیكر مطهرش بعد از 9 سال به شهر و دیارش برگشت. از آن شهید بزرگوار یك دختر به یادگار مانده است.

روحش شاد و یادش زنده و جاوید باد.

 وصیت نامه شهید هاشم آقاجانی

 «بسم رب الشهدا والصدیقین»

چه بازگشتی بهتر از اینكه در راه او شهید شویم.

سلام بر مهدی (عج)رهائی بخش محرومان و سلام بر نائب بر حقش خمینی كبیر رهبر انقلاب اسلامی پدر دلسوز بیچارگان سلام بر رزمندگان و ادامه دهندگان راه حسین (ع) و سلام بر خانواده شهیدان.

سلامی از میان دود و آتش و سلامی گرم از میان غرش توپ و تانك و سلام گرم از میان تركش خمپاره ها و سلام گرم از میان قلبهای پاك و جانهای بر كف نهاده جوانان و رزمندگان، سلام بر امت همیشه در صحنه و شهید پرور ایران.

و سلام بر پدر و مادر عزیز و مهربانم كه عمری برایم رنجها و زحمتها كشیدند و مرا نیكو و خالص تربیت كرده اند. مادر دلگرم و دلسوزم كه از جان و دل شما را بیشتر دوستتان می دارم و از زحمتهایی كه برایم كشیده اید صمیمانه تشكر می‌كنم البته می‌دانم كه ازدست دادن فرزند مصیبت بزرگی است ولی باید این آیه شریفه قرآن را به یاد آورید كه می فرماید.

الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون.

كسانیكه وقتی بر آنها مصیبت وارد می‌شود می‌گویند براستی ما همه از خدائیم و بازگشت ما به سوی او می‌باشد پس وقتی می‌دانیم كه بازگشت همه ما بسوی الله است پس چه بازگشتی بهتر از اینكه در راه او شهید شویم.

پروردگارا! قلبم سیاه گشته است ولی امیدم به تو در آن لحظه از بین نمی‌رود. امیدوارم كه در روز واپسین با من با فضل خود عمل كنی نه با عدل خود چرا كه من طاقت عدالت تو را ندارم زیرا پرونده ام سیاه است.

خدایا! به جبهه قدم گذاشتم بلكه بتوانم به تو نزدیكتر شوم تا با این وسیله قدمی به طرف تو بر دارم مرا در این امر یاری كن من از تمامی دوستان و آشنایان حلالیت می‌طلبم از پدر و مادرم كه چند سال برای من زحمت و رنجها كشیدند حلالیت می‌طلبم و امیدوارم كه مرا ببخشید من به نوبه خود تمام آشنائیان و دوستان نزدیكم را مورد عفو قرار می‌دهم و برای همه شما از خداوند توفیق آمرزش و خدمت به اسلام و مسلمین را خواهانم و من از دوستان می‌خواهم كه از هیچ كاری در راه خدا كوتاهی نكنند.

دوستان به مادرم بگوئید كه آرزوهایم برآورده شد گریه نكند به او بگویید از قصوری كه در حق او كردم مرا ببخشد. از پدرم طلب بخشش و عفو می‌كنم كه او مقدمه بخشش خداوند است از او می‌خواهم كه بقیه فرزندانش را خوب تربیت كند كه فقط در راه الله قدم بر دارند كه اگر چنین شود اجر اخروی خواهد برد. از برادرانم می‌خواهم كه در مجاهدت فی سبیل الله دریغ نورزند و اسلحه بخون افتاده مرا بردارند نگذارید كه سرد شود و در راه اسلام پیكار نمائید از خواهرانم می‌خواهم كه زینب وار زندگی كنید و بدانید كه حجاب شما كوبنده تر از خون من است.

 و اما شما ای همسر عزیزم سلام عرض می‌نمایم امیدوارم كه در سایه ایزد منان قرار گرفته باشید من می‌دانم كه از دست دادن شوهر مصیبت بزرگی است باید تحمل كرد چون اسلام نیاز به خون من و امثال من دارد.

فرزندم را همچون زینب و فاطمه (س)تربیت كن نگذار فرزندم بعد از رفتن من احساس غریبی كند اگر در حق شما و پدر مادر شما بدی كردم پوزش می طلبم در خاتمه خواسته‌ام از تمام اقوام و دوستان و آشنایان این است كه اسلحه گرم من از كه روی زمین افتاده است بردارند و رجوع كنند در راه من و راه تمامی شهیدانی را كه همانا یاری به اسلام و قران است ادامه دهند تا ان شاالله راه كربلا و قدس آزاد گردد و پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله (ص)در تمامی جهان به احتزاز در آید ان شاءالله.

از پدر و مادر و بستگان و آشنایان می‌خواهم در صورت امكان تا آنجایی كه توان دارند 51 روز روزه و یكسال نماز قضای مرا بگیرید و اگر در این راه به شهادت رسیدم مرا در سید میرزا كنار قبر دیگر شهیدان دفن نمائید.         

     و السلام  

    4/5/1364 مرداد ماه

     هاشم آقاجانی

 منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:43 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات