هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
شیدکریم رجب پور

الهی عاملنا بفضلك ولا تعاملنا بعد لك،

خدایا! مرا از اهل توحید و ایمان بخود و تصدیق به پیغمبر و امامانی كه طاعتشان را واجب كردی قرار بده.

زندگینامه سردار شهید كریم رجب پور

كریم رجب‌پور به تاریخ بیستم خرداد1342 از خانواده‌ای مذهبی و كشاورز در روستای بیشه‌‌سر همزمان با آغاز قیام15 خرداد42 به رهبری امام خمینی كه به گفته حضرتش یارانش در گهواره هستند و یا به دنیا خواهند آمد، دیده به جهان گشود.وی قرآن كریم را در مكتب خانه فرا گرفته و در سن7 سالگی وارد دبستان بهشت آئین بیشه‌ سر شد، جهت ادامه تحصیل به مدرسه راهنمائی آغوزبن كه مقارن با تظاهرات مردمی علیه رژیم ستم شاهی بود رفت، ایشان ضمن فراگیری علم و دانش، در راهپیمایی‌ها حضور فعال داشت. او ضمن درس‌خواندن جهت كمك به بخشی از مخارج زندگی خانواده به كارگری می‌پرداخت و در كار كشاورزی نیز به پدرش كمك می‌نمود.

پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی و صدور فرمان حضرت امام خمینی برتشكیل ارتش20 میلیونی، ایشان از جمله كسانی بود كه نقش بسزایی در تأسیس پایگاه مقاومت محل ایفا نموده است، و همچنین توجه ویژه‌ای به جوانان و نوجوانان داشته و فعالیتهای آنان را در قالب بسیج زیر16 سال سامان دهی نموده و با بیان معارف دینی و اعمال مدیریت معنوی در جلسات توانسته بود نیروهای بسیاری را در مسیر اسلام و انقلاب قرار دهد. سعی و تلاشش این بود كه همیشه نمازش را در اول وقت و به جماعت در مسجد بخواند. در جلسات بسیج و مراسم مذهبی بویژه دعای كمیل و حضوری فعال داشت.

آقاكریم در پایه دوم نظری(دبیرستان حمزه سیدالشهدای بابل) بود كه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی شروع شد. وی سنگر مدرسه را رها و به ندای حسین زمانش(امام خمینی) لبیك گفته و پس از آموزش نظامی در پادگان المهدی چالوس به منطقه عملیاتی غرب كشور اعزام شده و مدت سه ماه به دفاع از جبهه به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه 3 گیلان و مازندران درآمد.

ایشان در سال62 و61 با گذراندن6 ماه آموزش‌های تخصصی مسؤلیت نیروهای شمال در محور سردشت را پذیرفت و در همین سال بود كه وی سنت نبوی( ازدواج)را انجام داد. و ثمره آن یك پسر به نام مهدی بوده كه در حال حاضر دانشجوی رشته پزشكی می‌باشد. وی پس از بازگشت از جبهه غرب بعنوان مربی تخریب در پادگان‌های المهدی چالوس، گهرباران ساری، شهید بیگلوی اهواز و.. به امر آموزش نیروهای بسیجی و سپاهی پرداخت. وی ضمن حضور مستمر در جبهه‌های غرب و جنوب كشور در عملیاتهای متعدد حضور داشته و در عملیات غرورآفرین كربلای پنج جهت مأموریت ویژه برون مرزی بهمراه جمعی از همرزمانش در تاریخ22/10/65 به فیض عظیم شهادت نائل آمده و پیكر مطهرش پس از8 سال در حالیكه پلاكی و استخوانی بوده جهت تبرك برای خانواده‌اش به ارمغان آورده شد و توسط امت حزب الله تشییع و در گلزار شهدای سیدمیرزا بخاك سپرده شد.

یادش گرامی و راهش پر رهروباد

 شهیدکریم رجب پور

وصیت نامه شهید كریم رجب پور

 <<بسم الله الرحمن الرحیم»

فَلْیُقاتِلْ فی سَبیلِ اللهِ الذینَ یَشرونَ الحیوهَ الدُّنیا بِالاخره و مَنْ یُقاتِلْ فی سبیل الله فَیُقْتَلْ اَوْ یَغْلِب فَسَوْفَ نُؤبتهِ اَجْرَاً عَظیماً

مومنان باید در راه خدا با آنكه حیات مادی دنیا را بر آخرت گزیدند جهاد كنند و هر كس در جهاد براه خدا كشته شد یا فاتح گردید زود باشد كه او (در بهشت ابدی) اجری عظیم دهیم.                            (س نسا آیه 74 )

حمد و سپاس وافر و بی پایان رب العالمین را سزاست كه اوّل است بدون آنكه پیش از او اوّلی باشد و آخر است بدون آنكه پس از او آخری باشد.

خدائی كه دیده های بینندگان از دیدنش فرومانده و اندیشه های توصیف كنندگان از وصفش عاجز شده اند. درود و سلام بی پایان بر جمیع رسولان و فرستادگان او خصوصا به روان پاك حضرت خاتم الانبیا محمّدبن عبدالله حبیب الله (ص)كه به تنهائی قیام كرد و تا آخرین ساعات زندگانی، با كفار ظلم پیشه به جنگ بر خاست و از كمی عده ننالید.

و سلام جاویدان بر ائمه مسلمین این راه گشایان پیكارگر علیه ستمكاران مسلمان نما و جباران غاصب حقوق الله و حقوق النّاس وكج فهمان داغ بر پیشانی.

و درود بی پایان بر علی‌بن ابی طالب (ع) كه با دژخیمان بصورت مسلمان و مقدس نماهای بدتر از كفار جنگید و از هیچ قدرتی نهراسید و سلام بر حسین بن علی (ع)كه با یاران محدود خویش برای بر چیدن بساط ظلم غاصبان خلافت بپاخاست و راه و رسم مردانه زیستن را به جوامع بشری آموخت.

خدایا! چه سخت است وقت وداع و وقت رفتن و برنگشتن، شاید فرصت پیدا نشود كه در آینده توانسته باشم جمله‌ای در قالب وصیت نامه نوشته و بعد از خودم بجای بگذارم ولی فرصت را غنیمت شمرده و بهرحال حرف آخرم را به رشته تحریر در می‌آورم.

الان نیمه های شب است درست اینكه همه در حال استراحتند. و باز هم عملیاتی در پیش است و امید وارم كه این دیگر آخرین نوشته ام در باب وصیت نامه باشد.

خدایا! هرچه فكر می‌كنم در این دنیا فانی، در نزد تو بنده ای شایسته نبودم، بنده ای خالص نبودم، بنده ای رها شده از بندها نبودم، آری چشم داشتم ولی كور بود، دست داشتم ولی برای سعادت شكسته بود، پا داشتم ولی برای نجات محرومان و مظلومان قدم نگرفته بود. در این دنیای لجن و بی‌ارزش و فانی هدفم را فكر می‌كنم خوب پیدا كردم ولی كم پیروی از آن كردم حق را شناختم ولی یاریش نكردم رهبرم ندا كرد ولی بفكر دنیا بودم و فرمانش را اطاعت نكردم و دشمن را فهمیدم چه كسی است ولی همّت و قاطعیت بخرج ندادم و با او بجهاد بر نخاسته‌ام.

خدایا! بنده ای گناهكار منقلب در این ظلمت شب آمدم با دلی گریان و نالان با دلی گرفته و شكسته در غم یاران و همسنگران، ترا صدا می زنم كه غیر تو هیچ فریاد رسی ندارم، فریاد می‌زنم. خدا! خیلی گناه كردم.

خدایا! به نفسم ظلم كردم خدایا از دینم پیروی نكردم.

خدایا! من به امیدی آمدم به جبهه.

خدایا! از هر طرف، دنیا به من حمله‌ور شد ولی من ترا فقط دارم.

خدایا! خیلی از دوستانم بسوی تو آمده اند ولی ای خدا دلم می‌خواهد با همه این گرفتاری دنیا وگناهان بسوی تو بیایم.

خدایا! دلم گرفته و دیدگانم گریان است از مشكلات زینب (س).

خدایا! این چه زینبی است كه این همه مصیبت دیده در غم برادر و فرزندان.

بارخدایا! چه سخت است وقت وداع و چه با ارزش است وقت وداع.

خدایا! هر وقت از جبهه به پشت جبهه بر می‌گردم، وقتی دیدگانم به فرزندان و مادران شهدا خصوصاً در سر مزار عزیزانشان می‌افتد، خدایا خیلی خجالت می‌كشم و ناراحت می‌شوم.

خدایا! درست است بنده ای خوب در درگاهت نبودم ولی ای قادر متعال بیش از این مرا خجالت زده و شرمنده نكن.

خدایا! من تسلیم اراده وخواست تو هستم من مخلوق تو بسوی تو باز می‌گردم من نیازمند به توأم تو كاملی من ناقصم یا الله یا الله یا الله.

خدایا! به توحید و یگانگی و به آن عظمت كبریائی‌ات كه شریكی نداری و به محمد(ص) بنده و فرستاده ات و به آئین حق (اسلام ) كه از سوی خودت برای جهانیان (فرو فرستادی). به بهشت و دوزخ كه حق است و برای اجر نیكو كاران و عذاب بدكاران مهیا كرده ای و بحق روز جزا كه در چنین روزی همه انسانها را زنده خواهی كرد قَسَمت می‌دهم ای خدا اول مرا ببخش و بعد بمیران با شهادت در راهت و برای دینت.

ای خدائی كه مقامت بس بلند، غضبت شدید، نیرویت بالاتر از هر نیرو، تو كه از مخلوقات خویش مستغنی هستی و در كبریا و عظمت فرا گیر، به آنچه بخواهی توانا، رحمتت به بندگانت نزدیك، وعده ات، صادق، نعمتت شامل، امتحانت زیبا، به بندگانت كه تو را بخوانند نزدیك، و بر آنچه آفریده ای احاطه داری و هركس كه از در توبه درآید پذیرائی، و بر آنچه را كه اراده كنی توانائی، آنچه را كه بخواهی درك توانی كرد. كسی را شكر گذارت باشد شكر گذاری، یاد كننده ات را یاد آوری، من نیاز به تو دارم و از تو مدد می‌طلبم كه ناتوانم، خودم را بتو وا می‌گذارم كه بسنده ای.

 الهی عاملنا بفضلك ولا تعاملنا بعد لك،

خدایا! مرا از اهل توحید و ایمان بخود و تصدیق به پیغمبر و امامانی كه طاعتشان را واجب كردی قرار بده.

خدایا! یاریم ده تا در نابودی و قطع كامل ید دشمنان تو دشمنان اسلام و در نتیجه دشمنان خود كه مانع رسیدنم به اعلا علیین می‌شود كوشا باشم من گرچه گاهی علیرغم میل باطنیم و بر خلاف جاذبه فطریم از اطاعت (سر) پیچیده‌ام ولی ای خدا هیچ وقت و هیچ لحظه‌ای غافل از تو نیستم و مرا همیشه از غفلتها برحذر دار.

تــن آدمـی شریـف است بجــان آدمیـت             نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

اگر آدمی بچشم است ودهان وگوش و بینی          چـه میـان نقش دیـــوار و میان آدمیت

رســد آدمــی بجــائــی كـــه بجــز خــدا نبینــد         بنگـر كـه تـا چه حد است مكان آدمیت

طیــران مــرغ دیــدی تــوزپـای بنـد شهـوت          بـــدر آی تــا بینـــی طیــران آدمیـت

در مكان مقدس انسانهای شریفی قدم می‌گذارند كه وقتی آنان را نگاه می‌كنی تو گوئی آنها از همه بندها و زنجیرها رها شده اند و اینجا مكان پرواز و اوج به عرش اعلا شده و چه با صفا است در جمع دوستان خدا بودن

خدایا! اینها را از ما قبول بفرما و جزء اعمال خالص ما قرار بده

                                            كریم رجب پور بیشه 20/10/65

                                             منطقه عملیاتی كربلای 5

منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 17 مرداد 1394 .:. 11:23 ق.ظ .:. خادم العباس
نظرات
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات